Pāvilostā viesojas Aizsardzības ministrs

20.06.2016
    Darba nedēļas izskaņā, 10. jūnijā, Pāvilostas pašvaldībā viesojās Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 1. novada nodaļas vadītājs Dainis Karols, kurus pašvaldības ēkā Pāvilostā sagaidīja un uz sarunu aicināja Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kirstapsons un Pāvilostas vidusskolas direktore Ingūna Griškēviča.
    Viesosanās mērķis bija sarunas par Aizsardzības ministrijas īpašumā esošo bijušās robežsardzes bāzes - kazarmas, kas atrodas Pāvilostā, Meža ielā 7, nodošanu pašvaldības rīcībā. Savukārt pašvaldība šajā objektā vēlētos izveidot Kurzemes reģiona jaunsardzes centru, kas kalpotu gan kā apmācību vieta iespējamajām jaunsardzes nometnēm Pāvilostā, gan praktisko mācību bāze Pāvilostas vidusskolēniem un Kurzemes reģiona jauniešiem Valsts aizsardzības mācības apguvē, kuru paredzēts ieviest Pāvilostas vidusskolā, kas, savukārt, palīdzētu ieinteresēt jauniešus palikt Pāvilostā un mācīties vidusskolā, izveidojot militāro karjeru.
    Pāvilostas vidusskolas direktore klātesošajiem pastāstīja, ka jau šobrīd vidusskolā izveidojusies spēcīga jaunsardzes komanda kaprālēs Zanes Mežavilkas vadībā, kurai Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 1. novada nodaļas vadītājs Dainis Karols veltīja daudz uzslavu un labu vārdu, jo iepriekš nācies ar Zani un Zanes vīru - Zemessardzes 46. kājnieku bataljona komandieri Jāni Mežavilku sadarboties dažādos projektos. Kā uzsvēra D. Karols un Aizsardzības ministrs R. Bergmanis, Zane un Jānis Mežavilki ir labs pamats Valsts aizsardzības mācības ieviešanai Pāvilostas vidusskolā, jo valstsī šobrīd tik aktuālais pedagogu jautājums tieši Valsts aizsardzības mācībā ar šādiem kadriem būtu daļēji atrisināts un ir liels ieguvums pašai Pāvilostai. Direktore atgādināja, ka arī iepriekš Pāvilostas jaunsardzes vienības Kurzemes novada jaunsargu nodaļa štāba virsseržanta, vecākā referenta jaunsargu izglītošanas jautājumos Kaspara Rudīša vadībā ieguvušas godalgotas vietas valstī.
    Savukārt Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs vēlreiz izteica apliecinājumu un gatavību šo bijušo robežsardzes bāzi pārņemt pašvaldības rīcībā, par cik pašvaldībai ir savs redzējums uz šo objektu un lielākas iespējas piesaistīt ES projektu naudas.
    Turpinājumā Aizsardzības ministrs un D. Karols uzaicināja domes priekšēdētāju un vidusskolas direktori klātienē apskatīt Aizsardzības ministrijas īpašumā ēsošās ēkas Pāvilostā. Pēc ēku un teritorijas apskates, tika secināts, ka galvenā ēka, kurā varētu būt izveidota dienesta viesnīca audzēkņiem un apmācību klases, ir labā stāvoklī un prasa vien kosmētisko remontu. Tāpat teritorija prasa minimālus uzlabojumus, kas varētu aprobežoties vien ar uzkopšanas darbiem un dažu objektu demontāžu.
     Sarunu noslēgumā Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis no domes priekšsēdētāja un vidusskolas direktores atvadījās ar cerīgām domām par to, ka nākotnē viss varētu sakārtoties un Pāvilostā varētu izveidoties Kurzemes reģiona jaunsardzes centrs.

Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste