Sestdiena, 23.11.2024
Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Jūlijs

02.10.2012

Par pedagogu profesionālo pilnveidi
 

 

    Katram pedagogam pēc Ministru kabineta noteikumiem 3 gadu laikā obligāti jāapmeklē 36 stundu profesionālās pilnveides kursi. Pēdējos gados diezgan plašu kursu klāstu piedāvā Valsts Izglītības satura centrs, kurus finansē ESF.
   Pāvilostas vidusskolas skolotāji regulāri cenšas papildināt savas zināšanas kursos gan savā mācamajā priekšmetā, gan klases vadībā, gan psiholoģijā. Lielākā problēma ir tā, ka kursi galvenokārt notiek Rīgā. Taču daži mūsu skolas skolotāji ir uzdrošinājušies doties izglītoties arī ārpus mūsu valsts robežām. Kursus ārzemēs apmeklējuši šādi skolotāji - Solveiga Ansone, Ivita Meļķe, Ilze Ozoliņa, Inta Vīgante.
   Šovasar pēc kolēģu iedrošinājuma uz kursiem Stambulā devos arī es – Aina Jakovļeva. Mēs visi izmantojām ES struktūrfondu COMENIUS programmas profesionālās pilnveides kursu piedāvātās iespējas nokļūt ārvalstīs apgūt jaunas zināšanas, redzēt citas valstis, iepazīties ar dažādu valstu pieredzi. Trīs reizes gadā pedagogiem ir iespēja startēt konkursos, lai saņemtu ES finansējumu. Tiku atbalstīta profesionāls pilnveides braucienā uz Turciju no 3. līdz 9.jūlijam.
   No Latvijas biju viena pati. Tas man sākumā radīja nelielu satraukumu, bet ar visu tiku galā veiksmīgi. Pirms brauciena 8 mēnešus apmeklēju Valodu vēstniecības piedāvātos angļu valodas kursus. Tur gūtās zināšanas varēju praktiski pielietot. Kursos bija 67 dalībnieki no 17 valstīm, tas bija pārāk liels dalībnieku skaits, lai mācītos praktiski darboties ar informācijas tehnoloģijām, bet priekšstats par to, kas mūs sagaida nākotnē šajā jomā tika gūts.
   Visvērtīgākās bija neformālās tikšanās ar citu valstu pedagogiem, pieredzes apmaiņa. Kursu organizatori bija padomājuši arī par plašu Stambulas iepazīšanas programmu, organizējot ekskursijas uz ievērojamām vietām. Iesaku arī citiem pedagogiem izmantot COMENIUS programmas piedāvātās iespējas izglītoties ārvalstīs, pie tam to visu finansē ES, tikai jāsameklē sev interesējoša programma un jāuzraksta noteiktas formas pieteikums. Pēc kursiem katrs saņem sertifikātu, kas kalpo kā galvenā finanšu atskaite aģentūrai.
    Jāpiebilst, ka minimālas angļu valodas zināšanas gan ir nepieciešamas, taču rudenī Pāvilostā atsāksies Valodu vēstniecības organizētie angļu valodas kursi. Interesanti piedāvājumi ir arī mūžizglītības programmai GRUNDTVIG. Ar programmu izsludinātiem konkursiem var iepazīties Valsts Izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv .

Pāvilostas vidusskolas skolotāja

 

AINA JAKOVĻEVA

 

« Atpakaļ