Trešdiena, 15.01.2025
Fēlikss, Felicita

Lieldienas Vērgalē

Lieldienas Vērgalē

07.04.2015
    5.aprīlī visi tika aicināti uz Lieldienu lustēm Vērgalē. Blakus šūpolēm Zaķu ģimenei šogad klāt bija pienākusi Zaķu meitene (paldies skolotājam Paipam un viņa palīgiem), bet Zaķu paps, savos labākajos gados, visus gaidīja zālienā pie pārvaldes logiem. Laika pareģotāji solīja ļoti sliktus laika apstāklus, taču tas nebija pie mums Vērgalē. Ļoti pareizi bija tautas dziesmas vārdi - auksti vēji norimuši, mākulīši izgaisuši, veras plaša debestiņa, atnāk gaiša Lieldieniņa.  Ienākot kultūras nama foajē telpās, pateicoties Simonai Raizerei, visus sagaidīja īsta trušu mamma ar saviem trusēniem, bet Lieldienu noformējumā redzējām gan bērnudārza “Kastanītis” mākslas pulciņa krāsotās oliņas, gan mākslas skolas bērnu darbiņus, bet Vērgales pamatskolas skolēni savas svētku olas bija izrotājuši ar mandalas zīmējumiem . Cik skaisti!  
    Vispirms kultūras namā Vērgales pamatskolas skolēni, kultūras nama vadītājas Velgas Freimanes režijā, izrādīja nelielu uzvedumu par Velnēna pārvērtībām Lieldienās. Galvenais varonis Velniņš, kaut kā ļoti līdzīgs Amandai Rumpei, pārģērbās gan par Sarkangalvīti, pēc tam arī par Zaķi, lai viņu nepazītu, taču Zaķu ģimenē viņš izjuta saticību un labestību un beigās pats sevi atmaskoja. Kopā ar Velnēnu darbojās: Vilks- Kristers Aploks (paldies Kristera māmiņai Dagnijai par šūšanas darbiņiem), Zaķis- Dāvis Helmšteins, Zaķu bērni- Ērika Rudzāja un Sindija Rusiņa,  Vārna - Marija Petrauska, Pūce - Elvita Petrauska, Vistiņas - Amanda Trofimova un Džeina Šervincka, Gailis - Henrijs Gēgersons (izrādes dienā gan bija saslimis un viņa vietā ,,ieleca’’ padzīvojis gailis - Velga). Kultūras nama vadītāja Velga saka lielu paldies tēlotājiem un muzikālā noformējuma izpalīgiem - Reinim Trofimovam un Ralfam Klāsēnam.  
   Savukārt Vērgales pamatskolas folkloras kopa “Čabraki”, kopā ar savu vadītāju Maritu Kalēju, priecēja visus ar dziesmām dejām un rotaļām. Šeit uzzinājām, kas jādara Lieldienu rītā, lai visu gadu cilvēks būtu skaists un vesels. Notika olu kaujas un vēlreiz tika atgādināts, kā pareizi tas jādara. Tā kā lielākā daļa gājputnu jau atgriezušies mājās, kopīgi ar skatītājiem tika atdarinātas un minētas putnu dziesmas. Vai zinājāt, kurš putns saka šādi: “Ziemu izcietis, ziemu izcietis, ne uguni kūris, ne podu kāris!” vai arī “Sit, sit cik grib, man tik nē, man tik nē!” Interesantas situācijas izveidojās klausoties atbalsī. Neprecētie puiši Lieldienās uzzināja, kā tad sauks viņu nākamo sievu, bet laulātie pāri saprata, kurš no abiem dzīvo labāk!
   Laika apstākļi bija salīdzinoši jauki, lai turpmākās aktivitātes norisinātos laukā. Pie Vērgles kultūras nama gan bērni, gan pieaugušie piedalījās dažādās jautrās atrakcijās: skrēja ar olu karotē, dzenāja bumbiņu apkārt mērķim, uz vingrošanas sola cīnījās ar salmu maišeļiem, notika gaiļu cīņas interesantā apģērbā. Taču olu ripināšana  bija pati galvenā un kur tad vēl šūpošanās un fotogrāfēšanās pie Lieldienu zaķiem, bet pasākuma noslēgumā dalībnieki parkā īpašās ligzdās meklēja Lieldienu olas!
    Patiess prieks, ka uz svētkiem bija ieradušās ģimenes ar bērniem, radu un draugu pulciņi.
 
Vita Braže
 
Foto V.Braže
 
 
 
 
 

 

 

« Atpakaļ