Bibliotekāru pieredzes apmaiņas brauciens
08.06.2015
Par tradīciju kļuvuši pieredzes apmaiņas braucieni Liepājas reģiona bibliotekāriem, kurus organizē Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas vadība. Šogad 3. un 4. jūnijā pieredzes apmaiņas braucienā devāmies uz Cēsu novada un Siguldas novada bibliotēkām.
Pirmajā dienā viesojāmies Līgatnē, iepazināmies ar pilsētu, izstaigājot tās kalnus un lejas. Apmeklējām arī bibliotēku. Pēc tam devāmies uz Cēsīm, kur mūs jau gaidīja skaistā, nesen atjaunotā, viesmīlīgā Cēsu bibliotēka. Pēc tās iepazīšanas un izpētes gida pavadībā izstaigājām Vidzemes koncertzāli „Cēsis”, tautā sauktu par „Žagoru”, kā arī Cēsu pils muzeju. Diena bija ļoti interesanta un bagāta ar daudziem apskates objektiem.
Otrajā dienā agri no rīta jau devāmies ceļā un apmeklējām z/s „Rakši”, kur mitinās gan lamas, gan alpakas, gan kamieļi. Interesantā stāstījuma pavadībā izstaigājām visu saimniecību un daudz ko jaunu uzzinājām par šiem mūsu zemei neraksturīgajiem dzīvniekiem. Katram bija savs vārds un par katru bija kas īpašs pastāstāms, ko katrs ir savādāks un ar savām īpatnībām. Tas patiešām bija ļoti interesants dienas iesākums. Tālāk savu ceļu turpinājām uz Siguldu. Viesojāmies Siguldas bibliotēkā. Ievēroju, ka Siguldā it visur tiek izmantots viņu pilsētas simbols – spieķītis. Pat informācija par bibliotēkas darba laiku un pieejamiem pakalpojumiem bija sarakstīta uz spieķīša, kas veidots no papīra. Interesanti. Bibliotēkas vadītāja mūs aizveda ciemos arī uz netālu esošo Siguldas pagasta Jūdažu bibliotēku. Tā nav liela bibliotēka, bet galvenais bija tas, ka tādā mazā vietā kā Jūdaži, tieši priekš iedzīvotāju labklājības tika uzcelta ēka, kurā ierīkoja gan bibliotēku, gan zāli pasākumiem, gan dušas telpas, gan vietu, kur nodarboties ar vingrošanu. Bibliotēkas vadītāja mums pastāstīja, ka Siguldas novadā katram iedzīvotājam ir ID karte, ar kuru viņš var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu novadā, saņemt atlaides gan veikalos, gan dažādu pakalpojumu sniegšanas vietās. Bija ļoti aizkustinoši klausīties, kā pašvaldība rūpējas par savu iedzīvotāju labklājību.
Mūsu brauciens noslēdzās ar Siguldas pils pagalmā esošās Elmāra smilšu darbnīcas apmeklējumu. Tas bija kaut kas vienreizējs – skatīties un brīnīties, kā no parastajām baltajām smiltīm tiek veidoti dažādi attēli. Tapa pat vienīgais vulkāns Latvijā, izmantojot arī krāsainās smiltis. Mākslinieks ar spalvas palīdzību smiltīs uzzīmēja arī trīs bibliotekāru portretus. Tas bija apbrīnojami skaisti. Tā nu mēs sajūsmas un prieka pilni turpinājām savu ceļu. Šoreiz uz mājām.
Iespaidi par šo pieredzes apmaiņas braucienu ir ļoti pozitīvi.
Elīna Horna
Foto: D.Vītola
« Atpakaļ