Ceturtdiena, 21.11.2024
Andis, Zeltīte

Pāvilostā Lieldienas tiek aizvadītas teātra zīmē

Pāvilostā Lieldienas tiek aizvadītas teātra zīmē

03.04.2018

    Šogad 1. aprīlī atzīmējām gan Starptautisko Joku dienu, gan Lieldienas, kurās kā liels pārsteigums uzniga balts sniegs. Bet tas netraucēja atzīmēt svētkus un priecāties par pavasara atnākšanu.
    Arī Pāvilostas pilsētas kultūras namā Lieldienas tika svinētas 1. aprīlī, mazliet pa jokam, bet ar Lieldienu noskaņu.

     Pasākumu iesāka namamāte Silva un divi zaķi, zālē sanākušajiem uzdodot āķīgus jautājumus par Lieldienām -  kas ir Lieldienas, kāpēc jāsvin Lieldienas, kur dzīvo zaķis un kāds tas izskatās? Par katru atbildi zaķi izdalīga šokolādes oliņas un citus saldumus.
    Teātra maratonu iesāka Pāvilostas pilsētas kultūras nama bērnu dramatiskais kolektīvs ar  uzvedumu “GUDRU ŅĒMU PADOMIŅU”, piedaloties kultūras nama bērnu vokālajam ansamblim “Burbulīši”. Pirms uzveduma režisore Marita Horna klātesošajiem nedaudz atklāja, par ko būs uzveduma un kāpēc tieši šāds tas ticis veidots. Izrādē bērni caur latviešu tautas ticējumiem, parunām un tautas dziesmām, pasakām un teikām mācījās paši un mācīja citus dažādas mūsu tautas gudrības.
     Starpauzē pirms otrās izrādes skatītāji minēja mīklas par un ap Lieldienām, kā arī bija jāparāda, cik labi zinām dažādus ticējumus.
    Turpinājumā uzstājās kultūras nama jauniešu dramatiskais kolektīvs ar skeču “KLAČIŅA”, kas stāsta par aktuālām problēmām skolas jauniešu vidū - par randiņiem un bučošanos, par klačošanos un tenkām, kas izrādās nepatiesas, par patiesības noskaidrošanu un apmulsumu, kad esi pieķerts melos.
      Savukārt Pāvilostas pilsētas kultūras nama amatierteātris skatītājiem atrādīja Ādolfa Alunāna joku izrādi “PAŠU AUDZINĀTS”, ko februāra beigās gatavoja amatierteātru iestudējumu skatei "Gada izrāde 2017". Izrāde ir par sava laika dzīvošanu kādās lauku mājās. Pārskatīšanās un pārteikšanās, cerēšanās un „dabūšanās”, bet tajā pašā laikā caur jokiem tiek ļoti nopietni runāts par izglītības un gara gaismas nozīmi.
    Teātra maratona ietvaros Pāvilostas pilsētas kultūras namā pasākuma apmeklētāji tika aicināti līdzi ņemt krāsotas olas, lai piedalītos skaistāko, krāsaināko, interesantāko olu konkursā. Vairāk kā 20 olu konkurencē, skatītājiem balsojot ar konfektēm, par skaistāko oliņu tika atzīta Marsela Vasiļčika krāsotā ola.
    Turpinājumā kultūras nama zālē namamāte Silva un viņas palīgi zaķi aicināja ikvienu piedalīties olu kaujās, lai noskaidrotu stiprāko olu.

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova

 

 

« Atpakaļ