Ceturtdiena, 26.12.2024
Megija, Dainuvīte, Gija

Pāvilostas novada dejotāji dosies uz Dziesmu un Deju svētkiem Rīgā

Pāvilostas novada dejotāji dosies uz Dziesmu un Deju svētkiem Rīgā

26.03.2018

      2018. gada 18. marts tika iezīmēts kā Liepājas deju apriņķa deju kolektīvu skates diena, kas norisinājās Liepājas Olimpiskajā centrā. Lai gan deju skate vienmēr dejotajiem un kolektīvu vadītājiem ir bijusi kā sava veida eksāmens, tomēr šis gads bija īpašs, jo ikviens deju kolektīvs vēlējās parādīt sevi no vislabākās puses un ar izcilu dejas sniegumu atrādīties skates žūrijai, kas lemj par kolektīva dalību Dziesmu un Deju svētkos jūlijā Rīgā.

     Liepājas deju apriņķa deju skatē kopumā piedalījās 640 dejotāji no 27 Liepājas deju apriņķa kolektīviem - Liepājas pilsētas, Durbes, Aizputes, Grobiņas, Nīcas, Pāvilostas, Priekules un Vaiņodes novadiem.

     Liela izturība un pacietība visas dienas garumā bija nepieciešama kā žūrijai, tā arī dejotājiem, jo skates dienā no pulksten vieniem līdz deviņiem vakarā, kad tika paziņoti deju skates rezultāti, notika gan neskaitāmi mēģinājumi, gan tika izdejotas turpat 60 dejas.

     Liepājas deju apriņķa deju skatē Pāvilostas novadu pārstāvēja Vērgales pagasta kultūras nama VPDK “Vērgalīte” un Pāvilostas pilsētas kultūras nama VPDK “Mārsils”. Deju skates žūrijai katrs kolektīvs atrādīja divas dejas – vienu izlozes deju un vienu izvēles deju.

       Vērgales pagasta kultūras nama VPDK “Vērgalīte” deju skatē izdejoja izlozes deju “Dievs, sargi dzimteni!” (J. Ērgļa horeogrāfija) un izvēles deju “Pa sauli, pret sauli pādīti dīdu” (A. Daņiļeviča horeogrāfija). Savukārt Pāvilostas pilsētas kultūras nama VPDK “Mārsils” dejotāji skatē dejoja izlozes deju “Es mācēju danci vest” (U. Žagatas, H. Sūnas un V. Ozola horeogrāfija, J. Purviņa iestudējums) un izvēles deju “Es meitiņa kā rozīte” (T. Ludboržas horeogrāfija).

       Skati vērtēja žūrija septiņu dejas ekspertu sastāvā. Žūrijas priekšsēdētāja - horeogrāfe, Dejas nozares konsultatīvās padomes vadītāja, deju svētku virsvadītāja Zanda Mūrniece. Žūrijas locekļi - Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte Maruta Alpa, Kultūras akadēmijas asociētā profesore Gunta Bāliņa, horeogrāfe, Deju svētku virsvadītāja, Siguldas deju apriņķa virsvadītāja Gunta Skuja, horeogrāfe, Dejas konsultatīvās padomes locekle, Saldus deju apriņķa virsvadītāja Santa Laurinoviča, horeogrāfs, Deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs, Deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis un horeogrāfs, Deju svētku virsvadītājs, Rēzeknes deju apriņķa virsvadītājs Ilmārs Dreļs.

      Jau vēlā vakarpusē, gaidot skates žūriju ar rezultātiem, deju kolektīvu dalībnieki un vadītāji par godu Liepājas dzimšanas dienai kopīgi nodziedāja Liepājas himnu.

     Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte un skates žūrijas locekle Maruta Alpa un Rēzeknes deju apriņķa virsvadītājs Ilmārs Dreļs klātesošajiem paziņoja skates rezultātus.

    Liels bija Pāvilostas pilsētas kultūras nama VPDK “Mārsils” dejotāju un kolektīva vadītājas Zanes Mežavilkas prieks un pārsteigums par žūrijas augsto novērtējumu, ar 45 punktiem (max. 50 punkti) piešķirot VPDK “Mārsils” Augstāko pakāpi. Tādējādi savā grupā (E grupa) apsteidzot 6 kolektīvus un ierindojoties kā pirmajiem. Savukārt Vērgales VPDK “Vērgalīte” savā grupā (D grupa) ar 50,7 punktiem ieguva I pakāpes diplomu.

     Tādējādi gan deju kolektīvs “Mārsils”, gan deju kolektīvs “Vērgalīte” ir iekļuvuši to  deju kolektīvus sarakstā, kas piedalīsies Dziesmu un Deju svētkos jūlijā Rīgā un ar savu dejotprasmi priecēs daudzos skatītājus Daugavas stadionā.

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova, A. Klestrovs

VPDK "Mārsils"

VPDK "Vērgalīte"

 

« Atpakaļ